Związek Przetwórców Owoców i Warzyw w Bułgarii ( www.org-bg.net ), którego członkami jest 50 firm produkujących przetworzone lub suszone owoce i warzywa a także dwa specjalistyczne instytuty naukowe, promuje kilka swoich tradycyjnych produktów - Lutenicę, pieczoną obraną paprykę, kompot brzoskwiniowy, marmoladę z dzikiej róży i dżem różany. Produkty te zostały wybrane nie tylko ze względu na ich tradycyjnie wyjątkowy smak i aromat, ale także ze względu na ich najwyższą klasę, uzyskaną podczas produkcji w warunkach najwyższego bezpieczeństwa i jakości. Produkty te są oryginalne, uzupełniają się nawzajem i są używane jako przysmak lub przystawki, które dodają kreatywności do każdego posiłku, mogą być też spożywane jako dodatek lub deser.

Lutenica, ze swoją pikantną i delikatną odmianą, to tradycyjna pasta warzywna, która może być jedzona jako zakąska albo przystawka podawana na krakersach lub chrupiącym pieczywie; może być też dodatkiem poprawiającym smak i elegancję każdego dania; jest łatwo osiągalna, smaczna i zdrowy, prosta w przygotowaniu i smakuje konsumentom w różnym wieku. Podobnie, Pieczone i obrane papryki, pasują do każdego posiłku i mogą być wykwintnym dodatkiem do kanapek, sałatek i wszelkich przystawek. Dżem różany i Marmolada z dzikiej róży, to tradycyjne produkty o unikalnych smakach, idealne do konsumpcji na porannym toście czy jako sensacyjny słodki przysmak, świetny dla każdej grupy wiekowej. Zwłaszcza dżem różany jest produkowany według dawnej receptury z liści specjalnej, wydzielającej olej róży. Kompot brzoskwiniowy jest pysznym deserem owocowym, cenionym przez smakoszów w każdym wieku. Produkty te pakowane są w szklane słoiki - jedyne opakowanie które perfekcyjnie chroni żywność, nigdy nie wpływa na smak lub aromat i nadaje się do ponownego użycia i recyklingu. “Odkręć Wieko Smaku” jest programem częściowo finansowanym przez Komisję Europejską i Bułgarskie Ministerstwo Rolnictwa i Żywności, ma na celu promowanie europejskiej produkcji rolniczej wewnątrz UE i jest specyficznie skierowane na wewnętrzne rynki w Niemczech, Polsce i Rumunii.

Związek Przetwórców Owoców i Warzyw jest organizacją członkowską z narodową reprezentacją 61.5%, gdzie członkowie mają 76.4% udziału w krajowym rynku i pokrywają wszystkie przetwórcze i produkcyjne rejony Bułgarii.

Informacja prasowa?